Ha valaki egészséges életmódot szeretne folytatni és egészséges ételeket szeretne fogyasztani, bizony-bizony előfordulhat, hogy mélyen a zsebébe kell nyúlnia. Ha fitneszbe szeretnénk a járni, a havibérlet igencsak megterhelő lehet, illetve a táplálék kiegészítők és az egyéb felszereléseknek is igen magas áruk van.  

A speciális étrendeket igénylő diétákhoz szükséges élelmiszerek is jóval drágábbak, mint a hagyományos alapanyagok, így hát érthető, ha valakit ez elrettent az egészséges táplálkozástól.  

Tippek, hogyan együnk egészségesen olcsón 

Kis pénzből is lehet egészséges ételeket vásárolni és egészséges életmódot folytatni. Az első spórolós egészséges tipp, hogy csökkentsük a minimálisra a gyorsételek fogyasztását és inkább készítsünk magunknak ételt. A gyorséttermi ételek többsége olajban sült, sok zsiradékot és szénhidrátot tartalmaz, amit érdemes kerülni. 

Sok testépítőnél és sportolónál megfigyelhetjük, hogy rengeteg csirkemellet fogyaszt rizzsel. Amellett, hogy alacsony zsírtartalma és magas fehérjetartalma miatt a csirkemell rendkívül egészségesnek számít, viszonylag olcsón meg lehet vásásrolni. Különböző fűszerekkel változatosan készíthetjük, mellé egy kis rizs vagy saláta tökéletes köret. A csirke + rizs az egyik legkedveltebb és legegészségesebb „sport étel” és ráadásul olcsó is. 

A zöldségek és gyümölcsök mindig jó választásnak számítanak 

Viszonylag kedvező áron szerezhetünk be zöldségeket és gyümölcsöket, amiket nem is kell mondani, a legegészségesebb ételek.  Fogyasszunk minél többet és minél változatosabban belőlük, hogy vitamin utánpótlásunk mindig az optimális szinten legyen, és reggelink egészséges maradjon. Egy alma vagy egy banán tízóraira történő elfogyasztása mindig kitűnő választás. Ha lehetőségünk engedi, készítsünk minél több főzeléket változatosan és barna vagy teljeskiőrlésű kenyérrel fogyasszuk, így rost bevitelünk is megfelelő szinten lesz. 

Egy könnyed vacsora gyorsan és egyszerűen elkészíthető például tojásból. Inkább megfőzve, de tükörtojásként is fogyaszthatjuk, így fehérje bevitelünk is növekszik. Tejtermékeket is fogyaszthatunk nyugodtan, ám kerüljük a magas zsírtartalmúakat. 

Az egészséges táplálkozás alapköve a sok folyadék elfogyasztása. Kerüljük a magas cukortartalmú üdítő italokat és lehetőleg vizet fogyasszunk. Törekedjünk a napi két-három liter elfogyasztására naponta. A cukros italok vízre történő cseréjével nem csak a fölösleges kalória beviteltől menekülünk meg, de pénztárcánkat is megkíméljük.